Anasayfa / ATP / Nick Kyrgios Sosyal Medyada Ünlenmeye Devam Ediyor

Nick Kyrgios Sosyal Medyada Ünlenmeye Devam Ediyor

Nick Kyrgios, 2023 yılı tenis sezonu boyunca sadece bir maç oynamasına rağmen, büyük sosyal medya avantajı ile takipçi kitlesini genişletmeyi başardı. Kyrgios, tenis kariyerindeki sosyal hayatında yıldız kategorisine geçiş noktasında, sosyal medyanın gücüne haklı bir övgü vermeye de devam ediyor.

Kyrgios, ATP’nin şu anki Top 10 oyuncusunun üç platformdaki toplam sosyal medya takipçi sayılarını gösteren bir tweet’e kahkaha ve şaka ile tepki verdi. ATP Turu’nda Sırp raket Novak Djokovic 32,6 milyon takipçi ile listenin başında yer alırken, ATP dünya birincisi Carlos Alcaraz da 4,87 milyon takipçi ile ikinci sırada yer alıyor.

Takipçiler arasındaki fark, Taylor Fritz’in listeye dahil olan son üye olmasına kadar daha da büyüyor ve Fritz’in takipçi sayısı 600 binin altında kalıyor. Kyrgios şu anda, ATP Turu’nda Top 10’da sıralanmıyor ve kariyerinin hiçbir döneminde bu başarıya ulaşmadı, ancak sosyal medya takipçileri açısından listenin diğer dokuz oyuncusunun önünde geliyor.

Avustralyalı tenisçi Instagram’da aşağı yukarı 4 milyon takipçiye sahip ve Facebook ve Twitter’da da toplamda bir milyondan fazla takipçiye ulaşıyor. Ulaştığı bu takipçi sayıları, Kyrgios’u sadece Novak Djokovic’in arkasında bırakıyor ve listenin ikinci sırasına yerleştiriyor. Kyrgios, kendisine tenis oynayarak dünya Top 10’una hiç giremediği yönünde bir eleştiri yapan bir hayranının tweetine yanıt verdi. Kyrgios, eleştiri üzerine “Hayır, aslında benim için komik olan şey, diğerlerinden daha fazlasını spora getirmiş olmam. Üzülme.” Dedi.

Kyrgios 2023 yılını hiç parlak geçiremedi ve hala sakatlık nedeniyle kortlarda uzak durumda. 2023 sezonu boyunca sadece bir maç oynama şansı bulabildi ve kortlara dönüş yapacağı turnuvanın hangisi olacağından hala emin değil. Kyrgios, Wimbledon’a bileğindeki bir sakatlık nedeniyle son dakikada katılamamıştı. Yaptığı son açıklamada da dizinin hala tam olarak düzgün çalışmadığını kabul etti.

Kyrgios, bu hafta Citi Open Washington turnuvasında unvanını savunamadı ve 500 sıralama puanını kaybederek sıralamasının önemli bir düşüş yaşamaktan kaçamayacak. Güncellenecek sıralamalar ile birlikte Kyrgios 90. sıraya kadar gerileyecek. Ayrıca Toronto’da da giderek artan eksikler listesine de katılan Kyrgios, 2022’den bu yana ilk kez dünya sıralamasında ilk 100’ün dışında kalacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.