Anasayfa / ATP / Nick Kyrgios Ne Zaman Geri Dönecek?

Nick Kyrgios Ne Zaman Geri Dönecek?

Nick Kyrgios, yaşadığı sakatlıkların ardından birkaç olaya daha karışmış ve uzun süredir kortlardan uzak kalmıştı.

Avustralyalı tenisçi Nick Kyrgios için 2023 yılı oldukça zor geçti. 2022 yılını verimli bir şekilde geçiren tenisçiler arasında kendine yer bulan başarılı raket, 2023 yılında sakatlık sorunları ile karşı karşıya kaldı. Henüz yılın başında yaşadığı sakatlığın ardından Ocak ayından itibaren kortlardan uzak kaldı. Diz rahatsızlığı sebebi ile tedavi sürecine başlayan Kyrgios, bu süreçte Avustralya Açık’tan da çekildiğini açıklamıştı. 28 yaşındaki Avustralyalı tenisçi, iyileşme sürecindeyken yine bazı olayların içine girmek zorunda kaldı. Zira başarılı tenisçinin başına gelen en önemli olay, ev soygunu oldu. Ev soygununu önlemek için çaba gösteren Kyrgios, bu aksiyon sırasında tekrardan sakatlandı ve iyileşme süreci de uzamış oldu.

2023 yılının ilk yarısının bitmesine az bir süre kala, yaklaşan Roland Garros heyecanı tenis severleri sarmış durumda. Kyrgios, sakatlığından dolayı Roland Garros’ta da boy gösteremeyecek. Birçok hayranı Avustralyalı raketin 2023’ün ikinci yarısında kortlara geri dönmesini bekliyor. Hayranlarının yanı sıra Boris Becker de, başarılı tenisçi ile ilgili konuştu. Guardian’a yaptığı açıklama Kyrgios’a da değinen Becker, 28 yaşındaki tenisçinin en kısa süre içerisinde kortlara geri dönmesini beklediğini açıkladı. Kyrgios’un tenis dünyasındaki rekabete getirdiği olumlu etkiyi oldukça özlediğini vurgulayan Becker bu yüzden de Avustralyalı raketin en kısa sürede eski tutumu ile kortlardaki yerini almasını dilediğini aktardı.

Nick Kyrgios’un şu anda kortlara ne zaman dönüş yapacağı belli değil. Özellikle 2023 yılının başında dizinden rahatsızlanmasının yanı sıra, bazı ayak sakatlıkları da yaşadı. Nisan ayında Stuttgart Açık’ta yer alması planlanan Kyrgios’un, sakatlık sebebiyle bu organizasyondan da çekildiği biliniyor. Tahminlere göre Avustralyalı tenisçinin iyileşme sürecinin düzenli gitmesi halinde Wimbledon 2023 için geri dönebileceği düşünülüyor. Bu zaman diliminden önce organizasyonlara katılması ise pek mümkün değil.

28 yaşındaki Avustralyalı tenisçi, geçen yıl All England Lawn Tennis Club’da boy göstererek finale kadar yükseldi. Fakat finalde karşılaştığı Novak Djokovic’e mağlup oldu ve turnuvayı finalist unvanı ile tamamladı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.