Anasayfa / ATP / Kyrgios Alcaraz’a Meydan Okudu

Kyrgios Alcaraz’a Meydan Okudu

Nick Kyrgios, hafta içerisinde Instagram hesabı üzerinden yaptığı etkinlikle takipçilerinden “eğlenceli sorular” istedi ve gelecek ile ilgili olarak dünya 1 numarası Carlos Alcaraz ile maç yapma fırsatını da açıkça dile getirdi.

Kyrgios’un takipçilerinden biri, başarılı tenisçiye kısa bir süre önce Wimbledon şampiyonu olan Carlos Alcaraz ile karşılaşma olasılığından bahsetti. Kyrgios’un takipçisi, şu anda tenisin bir numaralı ismine karşı oynama merakına dair bir göndermede bulundu. Kyrgios şu anda sakatlık nedeniyle sahalardan uzak olsa da, bu maçın kariyerinin en iyi sezonu olan 2022’de gerçekleşmemiş olmasından pişmanlık duyuyor.

2022 yılında karşılaşmamış olmalarından dolayı üzüntüsünü dile getirse de Kyrgios, Alcaraz’a meydan okuduğunu açıkça belirtti. Carlos Alcaraz’ı Murcia’daki memleketinde bir sergi maçı yapmaya davet etti. Avustralyalı tenisçi, Alcaraz’ı bir hikayede de etiketledi, bu nedenle de Kyrgios’un hayranları Alcaraz’ın bu isteğe nasıl bir cevap vereceğini merak etmeye başladı.

Avustralyalı tenisçi, Alcaraz ile ilgili olarak “Kesinlikle etkileyici bir oyuncu. Onunla sağlıklı ve olağanüstü bir performans sergilediğim geçen yılki durumum ile karşılaşmayı çok isterdim. Carlos Alcaraz, seneye senin şehrinde bir sergi maçı yapalım, ne dersin?” diyerek rakibine meydan okudu.

Kyrgios, ayrıca kız arkadaşı Costeen Hatzi ile özel hayatı, ATP turundaki en büyük rakipleri ve sonraki dövmesinin tasarımı hakkında da birkaç soruyu yanıtlamak için sosyal medyadaki takipçilerine zaman ayırdı. Avustralyalı tenisçi ayrıca Mikael Ymer’in, 12 aylık süre içinde üç kez performans dışı doping testini kaçırmasının ardından aldığı cezayı da değerlendirdi.

Verilen karara tepki gösteren Kyrgios, “Saçma. Ymer, turdaki en nazik isimlerden biri. Ve ceza almayı da asla hak etmez.” Dedi.

Nick Kyrgios, genellikle sakat geçirdiği 2023 yılındaki tenis sezonunda büyük sorunlar yaşadı. Stuttgart’ta Yibing Wu’ya karşı ilk turda elendikten sonra da hiç maç yapmadı. Önümüzdeki hafta düzenlenmesi planlanan Citi Open’dan da sakatlığı sebebiyle çekilme kararı aldı. Kyrgios, aldığı çekilme kararı nedeniyle önemli bir sıralama düşüşü yaşayacak. Kyrgios, kendisi ve Rafael Nadal’ın geri döndüğü zaman ATP turunun daha çekişmeli olacağını düşünüyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.