Anasayfa / ATP / Gael Monfils’ten Emeklilik Açıklaması

Gael Monfils’ten Emeklilik Açıklaması

Gael Monfils, gelecek sezon emekli olma fikrini düşündüğünü ancak vücudu izin verirse bir süre daha oynayabileceğini açıkladı.

Tüm tenisçiler kariyerlerinin bir noktasında sakatlıklar yaşarlar. Ancak sakatlık söz konusu olduğunda Gael Monfils, belki de en şanssız isimlerden biri olabilir. Fransız oyuncu, kariyeri boyunca bir dizi sakatlıkla başa çıkmak zorunda kaldı ve geçen yılın sonlarında rahatsız edici bir topuk sorunu nedeniyle ameliyat olmak zorunda kaldıktan sonra dört ay boyunca tenisten uzak kaldı.

Bu yıl düzenlenen Fransa Açık’ta Monfils, sadece bir maçta boy gösterebildi. İlk maçının ardından bir sonraki maçtan, sağ bileğindeki bir sorun nedeniyle çekilmek zorunda kaldı. Daha sonra Winston-Salem Açık’tan da çekildi. ABD Açık’ta ise Monfils adına her şey iyi görünüyordu.

Monfils, geçtiğimi günlerde Benoit Paire ile yaptığı bir konuşmada, 2024 Paris Olimpiyatları’na kadar oynamaya devam etme isteğini bir kez daha dile getirdi. Bunun ardından, vücut iyi durumda kalırsa 40 yaşına kadar oynamak istediğine de dikkat çekti.

Monfils, konuyla ilgili olarak “Ne olursa olsun, amacım 2024 Olimpiyatları’na kadar oynamak. Bundan sonra 40 yaşına kadar oynamak isterim. 40 yaşına kadar iyi bir şekilde rekabet edebilmeyi isterim.” Dedi.

Monfils’ün kariyeri, genç bir oyuncu olarak genellikle teklerde gelecekteki bir Grand Slam şampiyonu olarak kabul ediliyordu. Monfils belki de sırf bu yüzden hala kendisi için tenis kortunda tamamlanmamış hikayeler olduğunu hissediyor ve belki de bu başarıları yaşama hayali, kendisini motive ediyor olabilir.

Fransız raket için rekabetçi bir seviye hala sürebilir ancak artık Monfils için tenis her şey de olmayabilir. Zaferler elde etmenin oldukça iyi hissettirdiğini söyleyen Monfils, aynı zamanda bir eşi ve bir kızı olduğunu da hatırlatarak ailesiyle evde vakit geçirmenin de tadını çıkardığını söyledi.

Monfils, “Bu benim için artık bir sonraki bölüm. Yarın gibi hissediyorum. Takımım, eşim, herkes hala oynamamı istiyor. Ancak dürüst olmak gerekirse, evimde kızımla zaman geçirdiğimde, işte bu diyebiliyorum. Her ne kadar kortta başarı hedeflesem de, aileme de vakit ayırmam gerektiğinin farkındayım” ifadelerini kullandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.