Anasayfa / ATP / Gael Monfils Roland Garros’tan Çekildi
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Gael Monfils Roland Garros’tan Çekildi

Fransız tenisçi Gael Monfils, ikinci turda karşılaşacağı Holger Rune maçına kısa bir süre kala turnuvadan çekilmek zorunda kaldı.

Fransa Açık’ın ilk turunda Sebastian Baez ile müthiş bir maç çıkaran Gael Monfils, rakibini 5 set sonucunda mağlup etmişti. Oldukça heyecanlı geçen maçtan galip ayrılarak ikinci tura yükselen Fransız raket, ikinci turda 6 numaralı seribaşı Holger Rune ile eşleşti. Holger Rune eşleşmesinin ardından ise kısa bir süre içerisinde açıklama yaparak 2023 Roland Garros’tan çekilmek zorunda kaldığını paylaştı.

Gael Monfils, kariyerinin son dönemlerinde sakatlık sorunları ile karşı karşıya kaldığı için devamlılık sağlama konusunda başarısız oldu. Fransız tenisçi, Roland Garros 2023’e de katılmasına rağmen devamını getiremedi. Yaşadığı bilek sorunu, Monfils’in ilk maçta da zorlanmasına neden oldu. Baez karşısında çok dirençli bir oyun ortaya koymasına rağmen bileğini fazla zorlayan Monfils’in Roland Garros macerası, turu geçmesine rağmen kısa sürdü.

Sebastian Baez’i mağlup eden ve ardından Holger Rune ile eşleşen Gael Monfils, ikinci tur maçı öncesinde turnuvadan çekilmek zorunda kaldığını açıkladı. Bir açıklama yayınlayan Monfils, fiziksel olarak oldukça iyi bir şekilde güne başladığını fakat bileğindeki sorunun önüne geçemediğini vurguladı. Fransız raket, bu bağlamda Baez karşısında da maç boyunca bu ağrıdan etkilendiğini ve maç sonunda ağrısının oldukça arttığını söyledi.

Sol bileğinde yaşadığı sorunun ardından maçın bitimini bekleyen Monfils, fizyoterapist ile görüşmeyi düşündüğünü fakat sorunla başa çıkabileceğini düşündüğünü de aktardı. Maç boyunca sol bileğini fazlaca zorlayan Fransız raket, yine de Baez karşısında galip gelen taraf oldu. İlk seti 6-3’lük skorla kaybeden Monfils, ikinci seti 6-3 kazandı. Üçüncü sette rakibine tie-break ile 7-5’lik üstünlük kuran Monfils, dördüncü sette ise varlık gösteremedi ve 6-1 yenildi. 2-2’ye gelen maçın final setinde büyük bir çekişme yaşandı. Yine tie-break’a giden mücadelede rakibine üstünlük kuran Monfils, 7-5 ile kazanan taraf olarak durumu 3-2 yaptı ve üst tura yükseldi.

Turnuvaya iyi bir başlangıç yapan Monfils, ikinci turda Holger Rune ile eşleşti. Fakat yaşadığı sakatlık nedeniyle akşam saatlerinde turnuvadan çekildiğini açıkladı. Holger Rune, üst tura otomatik olarak yükselen taraf oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.