Anasayfa / Tenis / Elena Rybakina Hata Yapmadı
halle open iddaa tahmin ve analizleri
halle open iddaa tahmin ve analizleri

Elena Rybakina Hata Yapmadı

WTA 3 numarası Elena Rybakina, Halle Open 2023’ün ilk turunda karşılaştığı Polina Kudermetova’yı 2-0 ile geçerek adını ikinci tura yazdırdı.

Geçtiğimiz yıl Wimbledon’da şampiyon olmayı başaran Elena Rybakina, çim kort sezonuna da iyi bir dönüş yapmayı başardı. Karşılaşmanın başlamasından dakikalar sonra başlayan yağmur nedeniyle maçı bir süreliğine askıya alındı. Yağmurun dinmesi ile tekrarda başlayan karşılaşmada Elena Rybakina, rakibini mağlup etti. Rybakina, solunum zorluğu nedeniyle Roland Garros’tan çekilmesinden bu yana ilk kez korta çıktı. Fransa’nın ardından Almanya’da kortlara geri dönen Rybakina için galibiyetle dönüş, kendisi adına büyük moral oldu. Roland Garros’un ardından solunum zorluğu konusunda tedavi gören ve iyileşmeyi başaran Rybakina, WTA’daki 3 numaradaki yerini kaybetmemişti. Sağlık sorunlarının sona ermesinin ardından Berlin Açık’taki ilk maçta, herhangi bir negatif durum yaşanmadı ve Rybakina, Kudermetova’ya karşı kazanarak iyi bir başlangıç yaptı.

Polina Kudermetova, ilk sette rakibi ile oldukça denk bir oyun sergiledi. Elena Rybakina, 20 günün ardından döndüğü ilk maçta, ilk set özelinde rakibine üstünlük kuramadı. Her iki tenisçi de kendi servislerinde birbirlerine fırsat vermediler ve ilk set son oyuna kadar başa baş gitti. Dokuzuncu oyunda servisini iyi kullanan Rybakina, ilk sette 5-4 öne geçti. Onuncu oyunda servis kullanan Kudermetova karşısında servisleri iyi karşılayan Rybakina, karşılaşmanın ilk servisini kırmayı başardı. İlk servisi kırması, Rybakina’yı 6-4 öne geçirdi ve WTA 3 numarası mücadelede 1-0 öne geçti.

İlk sette rakibine direnç gösteren Kudermetova, ikinci sete iyi başlayamadı. Rakibinin servislerini karşılamakta oldukça zorlanan Rus raket, ilk 3 oyunda rakibine teslim oldu. Rybakina, ilk 2 servis oyununda rakibine tek sayı vermeden kazandı. Ayrıca ikinci oyunda da servis kırdı ve 3-0’ı yakaladı. 3-0’ın ardından servislerini daha iyi kullanan Kudermetova, 2 oyun kazanmayı başardı ve durum 5-2’ye geldi. Son oyunda Rybakina, rakibinin servisini bir kez daha kırdı ve 6-2’yi buldu.

Rakibini 6-4 ve 6-2’lik set skorları ile mağlup eden Rybakina, ikinci tura yükseldi. Kudermetova, rakibi karşısında direnç gösteremedi ve Halle Open 2023’e ilk turda veda etti.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.