Anasayfa / ATP / Cincinnati’de Zafer Djokovic’in
Cincinnati ATP Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Cincinnati ATP Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Cincinnati’de Zafer Djokovic’in

Novak Djokovic, 2023 Cincinnati Masters finalinde Carlos Alcaraz’ı müthiş bir maç sonunda mağlup ederek koleksiyonuna bir ATP 1000 şampiyonluğu daha ekledi.

Cincinnati’deki final maçı büyük bir merakla beklenen bir karşılaşmaydı, çünkü bu yılın Wimbledon finalinin rövanşı niteliğinde olacaktı. Wimbledon’da kazanan, sürpriz bir şekilde genç İspanyol olmuştu. Cincinnati’de de İspanyol raketin deneyimli Sırp’a karşı bir zafer daha eklemek için bir şansı vardı, ancak Sırp tenisçi Djokovic daha üstün çıktı.

Maç başlangıcı Alcaraz için iyi değildi. Djokovic öne geçerek 4-2’lik bir avantaj elde etti. Ancak 20 yaşındaki oyuncu için geri dönüş zamanıydı ve final maçında yeni bir geri dönüşü tamamlamak için bulduğu şansı kaçırmadı.

Servisini kırdırdıktan hemen sonra, dünya sıralamasında birinci sırayı US Open’dan önce de korumayı garantileyen Alcaraz, rakibinin servisini kırdı ve kendi servis oyununu kazandıktan sonra skoru 4-4’e getirdi.

Bu noktada açılış setinin bir tie-break ile sonuçlanacağı öngörülüyordu, ancak İspanyol oyuncu buna müsaade etmedi. On birinci oyunda üç şans yaratan Alcaraz, rakibinin servisini kırarak açılış setini 7-5 kazandı.

23 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Djokovic, ikinci sette servisini kırdırdıktan hemen sonra tekrar servis kırarak avantaj elde edebilirdi, ancak bu şansını kullanamadı. Djokovic, sekizinci oyunda bir başka şans elde etti ve bu sefer dünya sıralamasında bir numara olan Alcaraz’ı kırarak ve maçı 4-4’e getirdi.

İkinci setteki servis kırmanın ardından Sırp oyuncu maçın ikinci setinde skoru 5-4 lehine çevirdi. Her iki oyuncunun da seti daha erken bitirmek istemesine rağmen, sonunda bir tie-breake gidildi.

Tie-break’te, Djokovic maçı üçüncü sete taşıyacak gibi görünüyordu, çünkü 3-1 öndeydi. Ancak ATP Sıralaması’ndaki lider buna karşı çıktı, bir kez daha güçlü bir geri dönüş sergiledi ve tie-break’te 6-5 öne geçerek maç puanına sahip oldu.

Ancak 36 yaşındaki Djokovic, tie-break’te performans sergileyen en büyük oyunculardan biri olmasının nedenini gösterdi. Seti ve tie-break’i çevirerek, 9-7’lik skorla kazandı ve maçı üçüncü ve son sete taşıdı. Aynı zamanda ikili arasında oynanan dört maçta üçüncü defa son sete gidilmiş oldu

Maçta üçüncü saate doğru girildikçe Alcaraz baskıyı daha da hissetti. Novak Djokovic üçüncü sette 4-3 öne geçerken, rakibinin de servisini kırdı.

Çoğu izleyici bu olayın maçı kazanmak için Sırp oyuncuya yeteceğini düşündü, fakat yanıldılar.

İki kez Cincinnati Masters şampiyonu olan Djokovic servis kırarak öne geçtikten sonra başka bir uzun rallide de kazanarak durumu 5-3’e getirdi. 5-3’ten sonra üç oyundan herhangi birini kazanmak için toplamda sekiz şans elde etti, ancak bir türlü başaramadı ve Alcaraz müthiş bir geri dönüş ile 6-5 öne geçti.

Tie-break kaçınılmaz oldu ve 3 saat 38 dakikalık bir oyunun ardından şampiyon, tie-break ile belli oldu. Alcaraz tie-break’e çift hata ile başladı ve 29 vuruşluk bir ralliden sonra Novak 2-0 öne geçti.

3-0’ı da bulan Sırp oyuncu büyük bir avantaj yakalasa da, Alcaraz yine müthiş bir dönüş yaptı ve rakibinden üst üste 3 oyun kazanarak 3-3’ü buldu.

3-3’ün ardından yine iyi oynayan Djokovic, final setinin tie-breakinde rakibini 6-4 yendi. Yaklaşık dört saat süren üç setlik oyunun ardından Djokovic, Alcaraz’ı 5-7, 7-6(7) ve 7-6(4) mağlup ederek 2023 Cincinnati Masters’ı kazandı 2023 US Open öncesinde iddiasını bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.