Anasayfa / ATP / Carlos Alcaraz Buenos Aires’e Katılacak

Carlos Alcaraz Buenos Aires’e Katılacak

Carlos Alcaraz, 2023 tenis sezonuna Buenos Aires’te kazandığı kupa ile başladıktan sonra 2024 yılında da tekrardan Arjantin’de yer alma kararı aldı.

İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, önceki yıl ATP Finalleri’ni kaçırmasına neden olan bir sakatlık yaşamıştı. Sakatlık sebebiyle de Avustralya Açık dahil 2023 sezonunun başını kaçırdı. İspanyol oyuncu, Paris Masters’da yaşadığı karın kası sakatlığını tam olarak atlatması biraz zaman aldı ve bu sakatlık nedeniyle bir sonraki sezon da oyundan uzak kaldı.

Alcaraz adına dönüş, Güney Amerika kırmızı topraklarında gerçekleşti. Buenos Aires’teki Argentina Açık turnuvasında katılım gösteren Alcaraz için bu turnuva başarılı bir etkinlik oldu ve etkinliği şampiyon olarak tamamladı. Alcaraz, 2024 yılında kupayı korumak için oraya geri dönecek.

Alcaraz’ın Buenos Aires’e geri döneceğine dair duyuru, Roland Garros yarı finalinde Novak Djokovic’e yenilerek 2. Grand Slam kupasını alma hayalini rafa kaldırdığı haftanın ardından geldi. Argentina Open’in Twitter sayfasında paylaşılan videoda, Alcaraz gelecek yılın Şubat ayındaki etkinlikte yer alacağını doğruluyor.

Carlos Alcaraz 2024 yılında Arjantin’de organizasyonu kazanmak için en büyük favori olacak ve belki de Buenos Aires ATP turnuvası her sezon döneceği etkinliklerden biri haline gelecek. Elbette ki bu durum, ihtimaller arasında olan bir durum.

Genç tenisçinin, arka arkaya Barcelona ve Madrid’de şampiyonluklar elde ettiği birkaç turnuva var ve 2024’te Buenos Aires’te tekrardan kazanarak üçüncü hedefine de ulaşmak isteyecek.

Carlos Alcaraz Kimdir?

5 Mayıs 2003 doğumlu Carlos Alcaraz, kariyerinin henüz başında sayılabilecek bir yaşta olmasına rağmen adından en çok söz ettiren tenisçiler arasına adını yazdırdı. ATP 1 numarasına kadar yükselen ve zirveyi 3 defa gören Alcaraz, 6 ATP turu şampiyonluğu yaşadı. 2022 yılı Eylül ayında ABD Açık’ı da kazanan Alcaraz, 19 yıl 4 ay ve 6 gün ile tarihte dünya 1 numarasına yükselen en genç erkek tenisçi oldu. Alcaraz, büyük hedeflerle geldiği Fransa’da da yarı finale kadar yükseldi. Fakat maç içerisinde sakatlık yaşamasının ardından oldukça zorlandı Djokovic’e kaybederek yarı finalde turnuvaya veda etti.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.