Anasayfa / ATP / Andy Murray İlk Turda Elendi
cinch championships iddaa tahmin ve analizleri
cinch championships iddaa tahmin ve analizleri

Andy Murray İlk Turda Elendi

Britanyalı raket Andy Murray, 2023 Cinch Şampiyonası’nın açılış turunda yedinci seribaşı Alex de Minaur’a yenildi ve turnuvaya ilk turda veda etti.

Deneyimli Britanyalı Andy Murray, Queen’s Club’ta en çok şampiyonluk kazanan oyuncu unvanı ile tekrardan evine geri döndü. Bugüne kadar büyük başarılar elde eden Murray, sıralamada da ciddi bir ivme yakalamıştı. Daha önce teklerde beş kez, çiftlerde ise bir kez zafer elde eden Murray, 2023 ATP 500 turnuvasına gelirken, tekrar başarı tatmak istiyordu.

Murray’in hedefleri doğrultusunda Cinch Championship de oldukça önemli bir yere sahipti. Britanyalı, ilk turun ilerisini görmek ve finale yürümek gibi hayallerle organizasyona gelmişti. Bunu başarması da, şaşırtıcı olmazdı. Zira 36 yaşındaki tenisçi, Queen’s Club’a on maçlık bir galibiyet serisiyle geliyordu. Üstelik, 5 yılın ardından ilk kez ilk 40’a girdi ve taraftarlar Murray adına fazlasıyla umutluydu.

Ancak 2023 Cinch Şampiyonası için yapılan kura Murray adına pek de olumlu olmadı. İlk turda, daha önce ATP Turu’nda karşılaşmalarına rağmen hiç yenemediği yedinci seribaşı Alex de Minaur ile oynadı.

Murray’nin Cinch Championship öncesinde oynadığı maçlarda son 21 setin 20’sini kazanması elbette Britanyalıyı favori kılıyordu. Fakat Murray adına yorgunluk da bir etken oldu. Beş kez Queen’s Club şampiyonu olan 36 yaşındaki tenisçi gerçekten de yorgun görünüyordu ve maçın ikinci oyununda üç servis kırma puanını çeviremedi. Sonrasında da işler tersine dönmeye başladı.

De Minaur, üçüncü oyunda servis kırmak için ilk fırsatını yakaladı, ancak Murray rakibine direnç gösterdi. İlerleyen oyunda ise, Britanyalı aynı başarıyı gösteremedi. De Minaur ilk sette rakibine nazaran çok daha iyiydi. İlk sette elde ettiği şansları iyi kullanan Minaur, rakibine üstünlük kurdu ve ilk seti 6-3 kazandı.

İkinci sette ise maç adeta tek yönlü ilerledi. Murray karşısında çok üstün bir oyun sergileyen De Minaur, rakibini ekarte etti. Murray, De Minaur’un servis oyunlarında hiçbir varlık gösteremedi ve Avustralyalı tenisçi karşılaşmayı 6-3 ve 6-1’lik setlerle kazandı. 1 saat 26 dakika süren maçı kazanan De Minaur, 2023 Cinch Championship’in ikinci turuna yükseldi ve Arjantinli Diego Schwartzman ile karşılaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.