Anasayfa / ATP / Andy Murray, 2023 Cincinnati Masters’tan Çekildi

Andy Murray, 2023 Cincinnati Masters’tan Çekildi

Andy Murray, son yaşadığı sakatlığın iyileşme sürecinde kendine zaman tanımak ve yaklaşan ABD Açık için hazır olmak gibi sebepleri öne sürerek 2023 Cincinnati Masters’tan çekildi.

Andy Murray son zamanlarda oldukça sağlam bir performans sergilemiş ve yaşına rağmen alkış toplamayı başarmıştı. Başarılı tenisçi önce Washington ATP 500 etkinliğinde iyi bir performans sergilemiş ve bunu Toronto’da da elde ettiği birkaç galibiyetle sürdürmüş, ABD Açık öncesinde hazır gözükmüştü. Zira Murray için her zaman yılın bu dönemi, kariyeri boyunca sağlam bir bölüm olarak ön plana çıktı. Bu bağlamda da yine beklentileri boşa çıkarmak istemeyen başarılı raket, bu süreçte yine ciddi bir hazırlık yapmaya devam etti.

Titiz bir şekilde yaptığı hazırlıklar tenisine açık ve net bir şekilde olumlu bir etki yaptı ve Murray Washington’da da birkaç maç kazanma başarısı gösterdi. Her ne kadar iyi başlamış olsa da turnuvada Taylor Fritz’e karşı oynadığı maçı kaybederek Washington’daki organizasyona veda etti. Bu organizasyonun ardından katıldığı Toronto’da da iyi performanslar sergilemesine rağmen Jannik Sinner ile oynayacağı karşılaşmadan önce sakatlık nedeniyle çekilmek zorunda kaldı.

Murray’in yaşadığı sakatlık, onu Cincinnati Masters’ta oynamaktan da alıkoydu. Karen Khachanov’a karşı ilk tur maçının gününde çekilme kararını açıklayan Murray, böylelikle turnuvaya başlamadan veda etmiş oldu. Kararına kısa bir yorum da yapan Murray geçen yıl yaşadığı ancak bu kadar ciddi olmayan bir karın ağrısına benzer bir sorun yaşadığını belirtti.

Sorunların yaklaşık olarak 10 ila 12 gün sürdüğünü söyleyerek, tekrar iyi hissetmeye başladığını ifade eden Murray, yine de bu durumun o kadar kötü olmadığını, ancak üzerine oynamaya devam etmesi halinde daha da kötüleşebileceğine dikkat çekti.

Murray’nin her şeye rağmen Cincinnati Master’ta rekabet edebilme olasılığı çok yüksek olarak gözüküyordu, ancak Britanyalı kararının değmeyeceğini belirtti. ABD Açık öncesinde sakatlığını daha da kötüleştirmek, bu etkinlikteki şanslarını ciddi şekilde engelleyeceği ve elbette büyük bir öncelik olan bir Grand Slam etkinliği’nin Cincinnati’den daha önemli olduğunu düşünerek çekildiğini açıkladı.

Murray, ABD Açık için kısa bir süre kala iyileşmeye odaklanacak ve herhangi bir komplikasyon yaşamamayı ümit edecek. Britanyalı’nın aktardığı bilgilere dayanarak, iki hafta içinde hazır olacağı görülüyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.