Anasayfa / ATP / Kyrgios ve Nadal Kavgasının Perde Arkası

Kyrgios ve Nadal Kavgasının Perde Arkası

Kyrgios ve Nadal Kavgasının Perde Arkası
Kyrgios ve Nadal Kavgasının Perde Arkası

Wimbledeon tenis turnuvası son sürat devam ediyor. Turnuvadaki haberlerin de ardı arkası kesilmiyor. Fakat bu sefer alışık olmadığımız bir durum ile karşı karşıyayız. Tenis her zaman centilmen bir ruha sahiptir. Fakat konu Nicky Kyrgios olunca durum biraz değişiyor. Avustralyalı tenisçi her zaman olduğu gibi, yine büyük bir skandala imza attı. Bu sefer ki kurbanıysa İspanyol Nadal’dı.

Öncelikle belirtmeliyim ki, ikili arasındaki ilk gerilim 2014 yılında ortaya çıktı. Yine Wimbledoon tenis turnuvasında oynadıkları maçın ardından Nicky Kyrgios Rafael Nadal’ın arkasından zehir zemberek açıklamalar yapmıştı. Bu maçın ardından ikilinin arası da hiç bir zaman düzelmedi.

Nick Kyrigios Basın toplantısı

Nick Kyrigios Kimdir ?

Kyrigios 27 Nisan 1995 doğumlu Avustralya’da dünyaya gelen bir tenis oyuncusudur. Yunan bir babası ve Malezyalı bir annesi vardır. Avustralyalı Tenisçi şuanda ATP Dünya Tenis sıralamasında 43. sırada yer alıyor. Bu güne kadar kariyerinde Acapulco 2019, Tokyo 2016, Brisbane 2018, Marsilya 2016 ve Atlanta 2016 ödüllerini kazandı.

Peki maçta ne oldu ? Rafael Nadal filenin önündeyken, Nick Kyrigios var gücüyle topu Rafael Nadal’a nişanladı. Herkes ondan özür dilemesini beklerken maçın sonunda yaptığı açıklamada ” Özür dilemek mi ? Ben puanımı kazandım” demeyi tercih etti. Hatta “ona vurmak istiyorum” diyede ekledi. Tam bununla kalacak derken birde, “Onun Banka hesabında ne kadar parası var biliyor musunuz? Bence göğüsüne topu fırlatabilirim” demesiyle yapmış olduğu skandalın boyutunu bir üst basamağa taşıdı.

Rafael Nadal Gereken Cevabı Kortta Verdi

ATP Dünya sırlamasında 2. sırada bulunan İspanyol raket karşılaşmanın ilk setini 3 – 6′ lık skorla kazandı. İkinci sette rüzgar terse döndü ve Kyrigios bu seti 6 – 3 kazandı. Sonraki iki sette oldukça çekişmeli bir maç izledik. Son iki seti de Nadal Tie Break ile kazandı ve Avustralyalı tenisçiyi 3 – 1’lik skorla evine yolladı.

Nick Kyrigios

Ne kadar iyi bir Tenisçi olursa olsun, bu tarz hakaretleri ile tenis sporunun centilmenlik ruhuna zarar verdiğini düşünüyorum. Ancak, bir de işin magazin boyutu var, olaya magazinsel açıdan baktığımızda Nick Kyrigios oldukça renkli bir karakter.

Turnuva için, İngiltere’ye geldiğinden beri, her gece farklı Publarda ve farklı kadınlarla görüntülendi.

Yazdığım yazılara aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsin.

Hakkında tenis tips

Bunları da kontrol etmelisin

Pouille Federer Tenis İddaa Tahmini 06 Temmuz 2019

Pouille Federer Tenis İddaa Tahmini 06 Temmuz 2019 Lucas Pouille ve Roger Federer Wimbledon Tenis …